0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

Rusya'da Dil Okulu ve Rusça Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


Rusya'da dil eğitimi genellikle devlet üniversiteleri bünyesinde verilmekte fakat özel dil okullarının sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Rusça, Rusya'nın yanısıra Türk Cumhuriyetleri, Ukrayna ve diğer birçok ülkede yaygın olarak kullanılan bir dildir. Türkiye'de de popülerliği artmakta olan Rusça'nın öğrenilmesi öğrenciler için oldukça büyük bir avantaj olacaktır.


Rusya'da dil okulları en çok iki şehirde yoğunlaşmıştır. Bunlardan ilki gerçek bir tarihi müze niteliğinde olan başkent Moskova'dır. Troya hazinesinin sergilendiği Pushkin Museum of Fine Arts, şehrin merkezinde State Historical Museum, iktidarın sembolü Kremlin Sarayı, ünlü Kızıl Meydan ve daha ünlü bir çok yer dil eğitimi alırken keşfedilmeyi bekliyor.


Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve siyasi ilişkiler nedeniyle Rusça öğrenmek, öğrenciler için önemli bir avantaj olacaktır. Rusça'nin üzerine 2. bir yabancı dil olarak İngilizcenin'nın seçimi sizi başkalarından birkaç adım öne taşıyacaktır. Rusça eğitimini Rusya'da alanlar sadece dili öğrenmekle kalmayıp Rus kültürünü ve yaşayış biçimini de daha yakından tanıyıp, dili daha hızlı kavrama imkanı bulmuş olacaklar.


Rusya'da Konaklama Alternatifleri; Rusya'da konaklama seçenekleri oldukça zengindir. Öğrencilerin beklentilerine göre en uygun seçim yapılmaktadır. Konaklama seçimi en az dil okulu kadar önemli olup öğrencinin başarısını direkt etkilemektedir. Aile yanı, öğrenci evleri, yurt, kampüs içi konaklama ve paylaşımlı daireler olmak üzere bir çok alternatif bulunmaktadır. Öğrencilere özellikle ilk ay öğrenecekleri dilin kültürünü yakından tanımaları için aile yanı konaklama tavsiye edilmektedir.


Rusya'da Dil Eğitimi Alırken Çalışma; Rusya'da dil eğitimi alan öğrencilerin hiçbir şekilde çalışma izni yoktur.


Rusya'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? Rusya'de En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 130 - 330 $ civarındadır.


Rusya'da Sağlık Sigortası; Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel Rusça Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik Rusça Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü Rusça Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel Rusça kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü Rusça Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki Rusça Kursları: Genel Rusça Programlarına Entegre edilmiş Mesleki Rusça Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel Rusça olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA