0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

Kanada'da Dil Okulu ve İngilizce Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


Kanada dil okulları, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen her öğrencinin aklına gelen ilk seçeneklerden birisidir. Kanada, ülkede konuşulan ikinci anadilin Fransızca olması sebebiyle çoklu dil öğrenmek isteyen ve dil eğitimi akabinde üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerlerini akademik olarak desteklemek isteyen öğrenciler için de İngilizce öğrenmeyi tercih ettikleri ilk ülkedir. Kanada’da İngilizce öğrenmenin bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunabildiği bir ülke olmasıdır.


Kanada dil okulları, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanı sıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükselmekte olan TESOL sertifika programlarını da yoğun olarak sunmaktadır.


Kanada’da ILAC, LSC gibi sadece Kanada’da eğitim veren kurumların yanında St.Giles, Kaplan International, Euro Centers, ILSC gibi zincir okullar da bulunmaktadır. Toronto, Vancouver gibi merkezlerde istediğiniz okulun merkezini bulmak Montreal veya Calgary gibi şehirlere göre daha kolaydır.


Kanada'da Konaklama Alternatifleri; Bir çok ülkede ve okulda olduğu gibi Kanada’da konaklama okulların konaklama departmanları tarafından ayarlanır. Öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda aile yanında ya da okulun sunduğu yurtlarda kalabilriler. Öğrenci apartmanları da karşımıza çıkan seçenekler arasındadır. Aile yanı konaklamada, çoğunlukla kahvaltı ve akşam yemeğinin fiyata dahil olması yaşam masraflarını azaltır.


Kanada’da Dil Eğitimi Alırken Çalışma; Kanada'de öğrenci vizesiyle çalışmak mümkün değildir.


Kanada'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? Kanada'de En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 1.200 - 1300 CAD$ civarındadır.


Kanada'da Sağlık Sigortası; Kanada'da sağlık hizmetleri oldukça pahalıdır. Öğrencilerin gelmeden önce kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırması tavsiye edilir. Dil eğitimi için gelen öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel İngilizce Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik İngilizce Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü İngilizce Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel İngilizce kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü İngilizce Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki İngilizce Kursları: Genel İngilizce Programlarına Entegre edilmiş Mesleki İngilizce Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel İngilizce olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA