0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

İtalya'da Dil Okulu ve İtalyanca Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


Birçok insan İtalyanca'yı İtalya'da öğrenmek arzusu içerisindedir. Bazıları, bir kaç ay süren dil kurslarına katılarak, bazıları ise daha uzun bir süre kalarak, hem İtalyan kültürünü yakından tanımayı hem de İtalyancasını ileri seviyeye getirmeyi arzu eder. Roma ve Floransa gibi büyük şehirlerdeki dil okullarında eğitimi almanın şehrin turistik ve yoğun olması gibi dezavantajları olsa da şehir her an hareketli ve canlıdır. Bunun tüm büyük şehirler için geçerli bir unsur olduğunu unutmamak gerekir.


İtalya kendini moda-tasarım, mimari gibi görsel sanatlarda kanıtlamış, dünya çapında önemli bir sıralamaya koymuştur. Ve bu alanlarda bir kariyer merkezi haline gelmiştir. Bir çok öğrenci lisans ve yüksek lisans programlarında, eğer bu alanlara ilgisi varsa İtalya'yı seçmektedir.


Avrupa Birliği üyesi bir ülkede eğitim almanın bir çok avantajından biri kaliteli eğitim ve yüksek yaşam standartlarıdır. İtalyanca öğrenmenin en büyük katkısı diğer latin kökenli diller olan Fransızca, İspanyolca ve Portekizce öğrenirken sağlayacağı kolaylıktır.


İtalya'da Konaklama Alternatifleri; Kendinize ve standartlarınıza uygun bir konaklama seçmeniz iç mutluluğunuz ve huzurunuz için oldukça önemlidir ve kesinlikle eğitim başarınızı etkilemektedir. Aile yanı konaklama: Dil eğitimi görecek öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi aile yanı konaklamadır. Bunun en büyük avantajı öğrencinin İtalyanca pratiğini aile ile konuşarak geliştirebilmesi ve aynı zamanda ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmasıdır. Kampüste konaklama: Üniversite kampüsünde yurtlarda, genelde iki ya da üç kişilik odalarda kalınır. Üniversite hayatını tanımak ve okulun imkânlarından faydalanmak gibi avantajları vardır. Pansiyon (Hostel) konaklama: İtalya’yı çok daha ekonomik fiyatlarla gezmek isteyenler için, bir veya iki yıldızlı otellerin dışında her yaş insanların konaklama yapabildikleri Gençlik Hostelleri de tavsiye edilebilir.


italya’de Dil Eğitimi Alırken Çalışma; İtalya'da haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olmak için D tipi öğrenci vizesi ile öğrencinin yeterli düzeyde İtalyanca bilmesi gerekmektedir.


İtalya'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? İtalya'da En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 600-1000 £ civarındadır.


İtalya'da Sağlık Sigortası; İtalya dünyanın en iyi ikinci sağlık sistemine sahiptir. İtalya'nın Ulusal Sağlık Hizmeti her şeyi kapsar ve İtalya'da yaşayan herkes yararlanabilir. Bu sağlık sigortasının yapılması zorunludur. Gitmeden önce öğrencilere rutin aşıları yaptırmaları tavsiye edilmektedir.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel italyanca Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik italyanca Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü italyanca Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel italyanca kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü italyanca Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki italyanca Kursları: Genel italyanca Programlarına Entegre edilmiş Mesleki italyanca Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel italyanca olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA