0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

İrlanda'da Dil Okulu ve İngilizce Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


İrlanda'da dil eğitimi özellikle son yıllarda Türk öğrenciler arasında popülerleşmeye başlamıştır. Bunun temel sebepleri arasında İrlanda dil okulu fiyatlarının İngiltere'ye göre daha uygun olması, 25 hafta üzeri programlara katılan öğrencilere çalışma izni verilmesi, İrlanda'daki Türk öğrenci sayısının daha az olması, öğrenciler için güvenilir bir ortam sunması sayılabilir.


İrlanda dil okulları en çok tercih edilen programları; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Toefl Hazırlık, IELTS Hazırlık, Cambridge Sınavlarına Hazırlık, Akademik Yıl veya Sömestr, English+ gibi programlardır.


İrlanda'nın Sterlin yerine Euro kullanması avantajlardan ilkidir. Böylece dil okulları ve yaşam masrafları daha ekonomik olmaktadır. Türk sayısının İngiltere'ye kıyasla az olması en büyük avantajdır. Bu sayede daha etkili bir dil eğitimi alınmasını engelleyecek faktörlerden biri tamamen yok olmasada azalmış oluyor.


İrlanda'de Konaklama Alternatifleri; İrlanda'da konaklamalar, tercih ettiğimiz okul tarafından ayarlanmaktadır. Okulların genel olarak sunmuş olduğu konaklama alternatifleri içinde aile yanı, yurt, rezidans ve oteller yer almaktadır. Konaklama seçimi yapılırken özellikle öğrencilerin beklentileri göz önüne alınmaktadır. Gidilen ülkenin kültürünü yaşayabilmek adına ilk aylarda özellikle aile yanı tavsiye edilmektedir. Okullar yönlendirme yaptıkları aileleri özenle seçmekte ve sürekli denetlemektedirler.


İrlanda’da Dil Eğitimi Alırken Çalışma; 25 hafta üzeri yapılan dil okulu vize başvurularında öğrencilere 8 aylık (33 hafta) oturma izni ve çalışma izni verilmektedir. Verilen çalışma izni dil eğitimi süresince part time yani haftada 20 saate kadardır. Dil eğitimi sonrasındaki süreçte ise öğrenciler yaz döneminde (üniversitelerin tatil dönemi olan Haziran-Temmuz-Ağustos ) full time olarak haftada 40 saate kadar çalışabilmektedirler. Öğrenciler dilerlerse 25 hafta dil eğitimi aldıktan sonra 8 hafta dil eğitimi almaksızın sadece çalışarak İralanda'da kalabilmektedirler. Uzun dönem vize başvurularında vizenin çıkması yaklaşık 3-6 hafta arası sürmektedir.


İrlanda’da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? İrlanda'da En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 1000-2000 £ civarındadır.


İrlanda’da Sağlık Sigortası; İrlanda'da bir akademik yıldan kısa sürede dil eğitimi alacak öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması zorunludur. İrlanda'da 25 haftaya kadar alınan kısa süreli vizeler pilot uygulama sayesinde 1 hafta gibi kısa bir sürede çıkmaktadır.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel İngilizce Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik İngilizce Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü İngilizce Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel İngilizce kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü İngilizce Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki İngilizce Kursları: Genel İngilizce Programlarına Entegre edilmiş Mesleki İngilizce Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel İngilizce olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA