0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

İngiltere'de Dil Okulu ve İngilizce Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yüzlerce dil okulu bulunmaktadır. İngiltere dünyada en çok dil kursunun bulunduğu ülkedir, bu nedenle yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler hem kalite ve hem de fiyat açısından İngiltere’de farklı birçok alternatif bulabilirler.


Kolej ve Üniversite bünyesinde bulunan bazı dil okullarında ise belli başlangıç tarihlerde bulunmaktadır ve öğrenciler sadece bu dönemler için başvuru yapabilmektedirler.


Kolej ve Üniversite bünyesinde bulunan bazı dil okullarında ise belli başlangıç tarihlerde bulunmaktadır ve öğrenciler sadece bu dönemler için başvuru yapabilmektedirler.


İngiltere'de Konaklama Alternatifleri; Her okulun bünyesinde sadece konaklama ile ilgilenen departmanlar bulunmaktadır. Bu departmanlar özenle öğrencilere farklı alternatiflerle konaklamalar organize etmektedir. Her okullun bünyesinde farklı konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Aile yanı konaklamalası özellikle kısa dönem kayıtlarda en çok tercih edilen konaklama türüdür. Aile yanı konaklamalar genelde ana dili İngilizce olan ailelerin yanında tek veya tercihe göre çift kişilik odalarda olmaktadır.


İngiltere’de Dil Eğitimi Alırken Çalışma; İngiltere'de öğrenci vizesiyle çalışmak mümkün değildir.


İngiltere'de Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? İngiltere'de En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 400-600 £ civarındadır.


İngiltere'de Sağlık Sigortası; İngiltere'ye gitmeden önce öğrencilere sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilir.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel İngilizce Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik İngilizce Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü İngilizce Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel İngilizce kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü İngilizce Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki İngilizce Kursları: Genel İngilizce Programlarına Entegre edilmiş Mesleki İngilizce Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel İngilizce olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA