0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

Fransa'de Dil Okulu ve Fransızca Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için birçok alternatif program bulunmaktadır. Bunların bir kısmı üniversitelerin, bir kısmı da özel dil kurslarının programlarından oluşur. İsterseniz staj ve sertifika ve diploma programları da alabilirsiniz. Öncelikle başkent Paris olmak üzere Fransa'nın birçok şehrinde Fransızca dil okulları eğitim vermektedir.


33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca, ülkemizde de ticari ve politik olarak öneme sahip dillerdendir. Fransa dünyanın en güçlü dördüncü ülkesi ve Avrupa'da çok önemli bir yatırım merkezidir. Coğrafi konum olarak da ülkemize yakın olan Fransa dil eğitimi için öğrencilere cazip gelmektedir.


Fransa'da uzun dönem dil eğitimi almaya giden öğrenciler için Çalışma Bakanlığı'ndan bir ön izin almak koşuluyla çalışma izni elde edebilirler. Fakat çalışmak için öncelikle normal düzeyde bir Fransızcanız olması gerekmektedir.


Fransa'da Konaklama Alternatifleri; Aile yanı konaklama: Dil eğitimi görecek öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi aile yanı konaklamadır. Bunun en büyük avantajı öğrenci, pratik Fransızcasını aile ile konuşarak geliştirebilmesi ve aynı zamanda ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmasıdır. Kampüste konaklama: Üniversite kampüsünde yurtlarda, genelde iki ya da üç kişilik odalarda kalınır. Üniversite hayatını tanımak ve okulun imkânlarından faydalanmak gibi avantajları vardır. Pansiyon (Hostel) konaklama: Özel büyük şehir merkezlerinde kurs almak isteyen öğrenciler, hostellerden yararlanabilirler. Hosteller genellikle çok sayıda öğrencinin kaldığı şehir merkezinde bulunan pansiyonlardır.


Fransa'da Dil Eğitimi Alırken Çalışma; Fransa'da uzun dönem dil eğitimi almaya giden öğrenciler için Çalışma Bakanlığı'ndan bir ön izin almak koşuluyla çalışma izni elde edebilirler. Fakat çalışmak için öncelikle normal düzeyde bir Fransızcanız olması gerekmektedir.


Fransa'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? Fransa'da En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 1500-2500 £ civarındadır.


Fransa'da Sağlık Sigortası; Fransız sağlık sistemi Avrupa'nın en iyi sistemlerinden biridir. Genel sağlık sigortası ile sağlık muayenesi herkese açıktır. 28 yaşın altındaki öğrenciler için Öğrenci Tamamlayıcı Sigortaları bulunur. 28 yaşın üzerindeki öğrenciler ise bazı şartları yerine getiriyorsa Genel Sağlık Sigortası ''CMU''den faydalanabilmektedirler.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel Fransızca Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik Fransızca Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü Fransızca Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel Fransızca kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü Fransızca Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki Fransızca Kursları: Genel Fransızca Programlarına Entegre edilmiş Mesleki Fransızca Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel Fransızca olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA