0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

Çin'de Dil Okulu ve Çince Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


Çin'de dil okulları için öğrenciler genellikle başkent Pekin ve Şangay'ı tercih etmektedirler. Çince, özellikle bizim gibi latin alfabesini kullananlar için oldukça farklı bir dildir ve zor olarak algılanmaktadır. Fakat Çince'de her yabancı dil gibi oturup çalışılması, vakit ayrılması gereken bir dildir. Özellikle Çin'de yaşayarak alınan bir eğitimle bu dile sıfırdan başlandığını düşündüğümüzde de 1 yıl gibi bir sürede hakim olunması beklenmektedir.


Günümüzde İngilizce'ce bilmek veya konuşmak bir avantaj değil zorunluluktur fakat Çince gibi bir dile hakim olmak ise sizi yüzlerce adım ileri taşıyacak bir avantajdır. Bu ekonomik çevrenizde, iş yaşamınızda, kariyer hedeflerinizde size oldukça büyük bir artı kazandıracaktır. Dünya'nın ekonomi ve ticaret dili olma yolunda ilerleyen Çin'de dil eğitimi almak geleceğinize yapacağınız çok önemli bir yatırımdır.


Çin'de Konaklama Alternatifleri; Çin'de konaklama seçenekleri oldukça zengindir. Öğrencilerin beklentilerine göre en uygun seçim yapılmaktadır. Konaklama seçimi en az dil okulu kadar önemli olup öğrencinin başarısını direk etkilemektedir. Aile yanı, öğrenci evleri, yurt ve paylaşımlı daireler olmak üzere bir öok alternatif bulunmaktadır. Öğrencilere özellikle ilk ay öğrenecekleri dilin kültürünü yakından tanımaları için aile yanı konaklama tavsiye edilmektedir.


İngiltere’de Dil Eğitimi Alırken Çalışma; Dil eğitimi için Çin'de bulunan öğrencilerin part-time çalışma hakkı bulunmakta fakat bunun için normal düzeyde Çince bilmek gerekmektedir.


Çin'de Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? Çin'de En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 500-700 # civarındadır.


Çin'de Sağlık Sigortası; Çin Eğitim Bakanlığı, 6 aydan fazla Çin'de eğitim görecek tüm yabancı öğrencilerin sigorta yaptırmasını mecburi tutmaktadır. 6 aydan az kalacak öğrencilere Seyahat Sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. Çin'de muayene oldukça ucuzdur.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel Çin'ce Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik Çin'ce Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü Çin'ce Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel Çin'ce kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü Çin'ce Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki Çin'ce Kursları: Genel Çin'ce Programlarına Entegre edilmiş Mesleki Çin'ce Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel Çin'ce olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA