0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

Almanya'da Dil Okulu ve Almanca Kursları

Dil Okulu Konusunda Her Türlü Bilgi, Belge, Yardım ve Eğitim Danışmanlığı Hizmetini Firmamızdan Alabilirsiniz.


Almanya öğrenciler için sunduğu olanaklar, farklı eğitim seviyelerine ve bölümlerine göre uygulanmakta olan yüksek öğrenimi ve sonuncunda Türkiye ve bütün dünyada tanınan diplomalarıyla öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Almanca dil eğitimi için genelde tercih edilen yerler Frankfurt, Duesseldorf, Berlin ve Münih’tir.


Almanya’da dil kursları minimum 20 dersten oluşmakta olup 3 aya kadar süren kurslar için turist vizesi alınmakta, daha uzun süreli programlar için öğrenci vizesi alınmaktadır.


Almanya'da eğitimin çok ucuz olması nedeniyle öğrenciler üniversite veya yüksek lisans için Almanya'yı tecih etmekte ve öncesinde bir Almanca di eğitimine ihtiyaç duymaktadırlar.Almanya'da yaşam masrafları çok ucuzdur. Almanya'nın Türkiye ile pek çok ticaret ortaklıkları mevcuttur. Tüm bunlar Almanca öğrenmeyi avantajlı kılmaktadır. Almanya'da eğitim kurumları devlet destekli ve kontrollü olduğundan eğitim kalitesi çok yüksektir.Amanya'da eğitim alan öğrenciler, mezuniyet sonrası tüm Avrupa'da çok kolay çalışabilmektedirler.


Almanya'da Konaklama Alternatifleri; Öğrenciler Almanya’da kişisel ihtiyacı ve bütçesine göre konaklama tipi seçebilmektedir. Aile yanı konaklama: Almanca eğitiminin devamını sağlar ve öğrenciye pratik yapma imkanı sunar. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilmektedir. Öğrenci yurdu: Bazı okulların kendi bünyelerinde öğrenci yurtları vardır. Öğrenci yurtları genelde çalışma ve dinlenme odası telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına da sahiptir. Öğrenci yurtlarında genellikle yemek verilmez ancak bazı yurtların öğrenci kullanımına açık mutfakları bulunmaktadır. Kiralık daire: Bu konaklama seçeneği, aynı dairenin birkaç öğrenci tarafından paylaşılmasına olanak verdiği için öğrenciler için ekonomik bir seçenektir. Daireler mobilyalı ve eşyalı olabilmektedir.


Almanya’de Dil Eğitimi Alırken Çalışma; Dil eğitimi için Almanya’da bulunan yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur.


Almanya'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur? Almanya'da En uygun dil okulu fiyatları, ayda ortalama 1400 - 1800 £ civarındadır.


Almanya'da Sağlık Sigortası; Avrupa Birliği'ne üye olmayan ülkelerden giden öğrencilerin ülkeye giriş yapmadan önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.


Kayıt için Gerekli Belgeler; Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Görüşme esnasında bizden öğrenebilirsiniz. Okulların başvuru formları, Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri, Banka veSponsor teminat mektubu. (Bu mektupları ofisimizden temin edebilirsiniz.)


Yurtdışı Genel Almanca Kursları: Günlük hayatta kullanmak üzere konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri geliştirebildiğimiz bir programdır. Haftalık ders saatleri 20-24-25-28-30 olan programlardır.


Yurtdışı Akademik Almanca Kursları: Hem yine konuşma ve okuma, anlama, yazma gibi temel becerileri hem de yurtdışında eğitim görmek isteyen kişileri lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlayan bir programdır. Bu programlar genelde haftalık 25-30 derslik programlardan oluşurlar.


Yurtdışı 30 Yaş ve Üstü Almanca Kursları: Dil eğitiminde yaş gruplarının doğru oluşturulması eğitimin verimliliği açısından önemli bir unsurdur o nedenle Genel Almanca kurs programlarında bazı okullar yaş gruplarına göre sınıfları ayırırlar. Her okulda 30 yaş ve üstü Almanca Kursları mevcut olmamak ile beraber bazı okullarımızda en çok tercih edilen programlar arasındadır..


Mesleki Almanca Kursları: Genel Almanca Programlarına Entegre edilmiş Mesleki Almanca Kursları da bazı dil okullarımızın bünyesinde bulunmaktadır.


Akademik yıl veya Sömestr: Normal şartlarda Genel Almanca olarak adlandırdığımız kurslara haftanın her pazartesi öğrenciler başlayabilir ancak bazı okullarda “Akademik yıl veya Sömestri”adı altında 6 – 8 veya 9 aylık uzun dönemli ve belli başlangıç tarihleri olan programlarda verilmektedir.HEMEN ARA