0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

Yurt Dışı Yaz Okulu Danışmanlığı

Ebeveynler okulların kapandığı ve yaz tatilin başladığı dönemde çocuklarının tatillerini daha aktif ve verimli geçirebilmeleri adına yurtdışı yaz okullarını tercih etmektedirler. Böylece öğrenciler erken yaşta yurtdışı deneyimine sahip olacakları gibi, farklı kültürleri keşfetmeyi de genç yaşta öğrenirler. Farklı ülkelerden arkadaşlıklar edinip, bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan sıra dışı bir yaz okulu tecrübesi sahibi olurlar.


Tüm eğitimler deneyimli İngilizce öğretmenleri tarafından verilmektedir. Haftada 20 ders, 45 dakikalık dersler yapılmaktadır. Okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavıyla öğrencilerin sınıfları belirlenmektedir. Sınıflarda en fazla 15 öğrenci bulunmaktadır. Dersler ağırlıklı olarak iletişim becerisini geliştirmek üzere kurgulanmıştır.


Farklı yaş gruplarına göre hazırlanmış olan kurslar öğrencilerin kendilerini daha rahat hissetmelerini ve birbirleriyle kolaylıkla kaynaşmalarını amaçlamaktadır. Yaz okullarında konaklama özellikle öğrencilerin genç yaş grubu olmalarının vermiş olduğu hassasiyetle kontrol altında tutulup, seçimlerde tüm ihtiyaçlar ve olanaklar düşünülmektedir.


İngiltere'de Yaz Okulları, Amerika'da Yaz Okulları, Kanada'da Yaz Okulları, Malta'da Yaz Okulları, Fransa'da Yaz Okulları, İspanya'da Yaz Okulları, İtalya'da Yaz Okulları, Almanya'da Yaz Okulları, Avusturya'da Yaz Okulu


Yurtdışında dünya üniversite sıralamalarında çok üst seviyede bir üniversitede okumak isteyen lise öğrencileri hazırlıklarına çok erken yaşlarda başlaması gerekmektedir. Pre-College programlarıyla her yıl yüzlerce öğrenci İngiltere, Amerika ve Kanada'nın en iyi üniversitelerinin bünyesinde hem akademik dersler alıp hem de öğrenciler için özel hazırlanmış gezi ve aktivite programlarına katılarak liseden üniversiteye geçiş sürecinde çok büyük bir deneyim kazanmaktadırlar.


Genelde 2-3-4 haftalık eğitim süreçlerinin tercih edildiği yaz okulları programları; küçük yaştaki çocukların ve gençlerin yaz tatili sürecinde hem dil becerilerini geliştirdikleri hem de yabancı bir ülke de bulup, farklı kültürleri tanıma fırsatı buldukları, ebeveyn takibinde olmaksızın kendi sorumluluklarını aldıkları bir eğitim ve kültürel gelişim sürecidir. Yaz okulu programına katılan öğrenciler kendi ülkelerinde öğrenmeye başladıkları yabancı lisanı kullanacakları doğal ortama kavuşmuş oldukları gibi aynı zamanda okulun sunduğu sosyal ve kültürel etkinlikler ile farklı kültürden arkadaşlar edinip eğlenceli ve verimli bir eğitim süreci geçirirler.


Dersler: Öğrenciler sertifikalı öğretmenler eşliğinde 10-15 kişilik sınıflarda eğitim alırlar. Okula başladıkları ilk günlerinde okul tarafından seviye tespit sınavına alınan öğrenciler dil ve yaş seviyelerine uygun bir sınıfa yerleştirirler.


Sosyal ve Spor Aktivite Programları: Öğrencilerin İngilizce dersleri sabahtan veya öğleden sonra saatlerinde olabilir derslerden arta kalan zamanları zengin sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle değerlendirirler. Günlük programlar, okulların sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır.


Çevre ve Şehirlerarası geziler:: Program dahilinde çevre gezilerinde öğrenciler lider ve ona eşlik eden bir abla veya abi ile bulundukları kampüs veya okula yakın bölgelerdeki tarihi ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini ziyaret ederek ülkelerine unutulmaz anılarla dönerler.


Okul Kampüsünde Konaklama: Öğrenciler 24 saat süresince okuldaki yetkililerin gözetiminde diğer öğrenciler, grup liderleri ile beraber aynı kampüs yurdunda tek kişilik veya paylaşımlı odalarda konaklarlar. Sabah, öğle ve akşam yemeklerini kampüsteki yemekhanelerde yerler. Yurtlarda kalan öğrenciler yurtlarındaki ortak alanlarda dünyanın birçok yerinden gelmiş yabancı öğrenciler ile bir araya geldikleri için farklı kültürleri tanıma, dili kullanma ve arkadaş edinme şansını yakalarlar.


Sağlık Sigortası: Seyahat süresince geçerli olacak sağlık sigortası okullar tarafından yapılabildiği gibi yurtdışında geçerli özel sağlık sigortası olan öğrenciler bu sigortalarından yaralanabilir.HEMEN ARA