0 553 435 06 86 erman@ermantaspinardanismanlik.com

Vize Danışmanı Nedir ve Neler Yaparız

Vize Danışmanı, vize işlemleri yapan acenteler, yurt dışı eğitim için danışmanlık hizmeti veren şirketler ve vize danışmanlık şirketlerinde çalışır. Vize Danışmanları, gidilecek ülkenin istediği belgelerin hazırlanmak, elçilikler ile yazışmak ve randevu tarihi almak ile görevlidir.


Profesyonel vize danışmanlığı, her şeyden önce bilgi işidir. Değişen dünyanın dinamiklerine ayak uydurmayı, dünya konjonktürünü takip etmeyi gerektirir. Dünya siyasetinde, ekonomisinde ve demografisinde meydana gelen olaylar, ülkelerin vize rejimlerini değiştirmelerine neden olabilir.


Çoğu zaman hızlı gerçekleşen bu değişikliklerin sürekli takip edilmeleri gerekir. Profesyonel vize danışmanlık firmaları, bu değişiklikleri takip edip aksiyon alarak müşterilerini yönlendirecek bilgiye, insan kaynağına ve teknik altyapıya sahip olmalıdır.


Görev ve Sorumluklarımız;


Formların doldurulmasına yardımcı olmak,


Vize ya da göçmenlik başvurusu yapılacak olan ülkenin istediği evrakları danışanlarımıza bildirmek,


Vergi levhası fotokopisi, ticari sicil gazetesi fotokopisi, davetiyeler, şirketin imza sirküleri, teminatlı seyahat sağlık sigortası ve biyometrik fotoğraf gibi belgeler konusunda bilgi vermek,


Şirket ve elçilik randevularını belirlemek,


Schengen ya da özel prosedüre sahip olan diğer ülke ve bölgeler ile ilgili önemli detayları danışanlar ile paylaşmak.HEMEN ARA